22 results in search
30 photos
19 High Ridge Dr Mattapoisett MA 02739
$3,200,000
Beds: 6
Baths: 7.5
Sq Ft: 7,577
Days on Market: 415

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
4 Beech Tree Ln Mattapoisett MA 02739
$1,999,000
Beds: 5
Baths: 4.5
Sq Ft: 4,876
Days on Market: 58

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
38 photos
24 Pine Island Rd Mattapoisett MA 02739
$1,899,000
-$46,000
Beds: 4
Baths: 3.5
Sq Ft: 3,568
Days on Market: 107

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
34 photos
13 Park Pl Mattapoisett MA 02739
$1,895,000
Beds: 7
Baths: 4
Sq Ft: 4,791
Days on Market: 22

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
30 photos
28 Prince Snow Cir Mattapoisett MA 02739
$1,499,999
Beds: 4
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,861
Days on Market: 14

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
19 photos
33 Pearl St Mattapoisett MA 02739
$1,499,000
Beds: 3
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,672
Days on Market: 4

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
32 photos
2 Golf Cottage Way #2 Mattapoisett MA 02739
$1,395,000
Beds: 2
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,680
Days on Market: 265

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
24 photos
78-82 Church St Mattapoisett MA 02739
$1,350,000
-$45,000
Beds: 6
Baths: 5
Sq Ft: 2,881
Days on Market: 38

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
24 photos
78-82 Church St Mattapoisett MA 02739
$1,350,000
-$45,000
Beds: 6
Baths: 5
Sq Ft: 2,881
Days on Market: 38

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
31 photos
10 Shagbark Cir Mattapoisett MA 02739
$1,285,000
-$10,000
Beds: 3
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,359
Days on Market: 109

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
37 Neds Point Rd Mattapoisett MA 02739
$1,199,000
Beds: 6
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,317
Days on Market: 33

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
20 Split Rock Ln Mattapoisett MA 02739
$1,169,000
Beds: 3
Baths: 3.5
Sq Ft: 3,288
Days on Market: 79

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
31 photos
4 Pocohontas Way Mattapoisett MA 02739
$965,000
Beds: 3
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,938
Days on Market: 2
Open: 5/22/26 4 PM - 5:30 PM,
5/23/26 10 AM - 11:30 AM

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
36 photos
10 Knollwood Dr Mattapoisett MA 02739
$839,999
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 2,315
Days on Market: 2
Open: 5/23/26 1 PM - 2:30 PM,
5/24/26 1 PM - 2:30 PM

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
33 photos
91 North St Mattapoisett MA 02739
$775,000
Beds: 4
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,362
Days on Market: 9

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
35 photos
10 Old Mattapoisett Neck Rd Mattapoisett MA 02739
$699,000
-$10,900
Beds: 3
Baths: 1.5
Sq Ft: 1,638
Days on Market: 15
Open: 5/24/26 11 AM - 12:30 PM

Updated 1 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
21 photos
8 Captain's Lane Mattapoisett MA 02739
$675,000
Beds: 3
Baths: 1
Sq Ft: 1,305